Plagáty pre Deň rodiny 2016

posted in: Deň rodiny 2016 | 0

… Už sú na svete. Môžete si ich stiahnuť a vytlačiť, napríklad do školy, práce, či vchodu, aby sa informácie dostali čo najviac ľuďom. Vyberte si, ktorý sa vám viac páči:

Môžete si stiahnuť PDF: >>

A tu si môžete stiahnuť A4-ku, ktorú prekrojíte na letáky formátu A6: Letáčiky>>>

Zároveň ponúkame komentár autora námetu vizuálu pre rok 2016, Mgr. Art. Patrika Ševčíka, ArtD.

„K vizuálu dovoľte pár slov. Keď som sa pred 4 rokmi podujal pripraviť vizuál na DR v BB, snažil som sa, aby vychádzal z témy rodiny, ale nebol popisný a prinášal niečo viac. Ak si pozriete štandardné vizuály slovenského DR, tak je to vždy spoločné foto šťastnej rodiny, ktorá je v objatí… pekné, napokon to je aj cieľom, aby ľudia boli šťastní, ale… keď pripravíte každý rok takýto vizuál, tak je to klišé a ľudí to dnes veľmi nezaujme. V umení tomu hovoríme aj ilustratívne a popisné.

Rodinu vidím ako celok s každodennými povinnosťami, „starosťami“ a radosťami. Tí, ktorí boli pri výbere návrhov vedia, že vždy sme hľadali niečo iné, nejaký zástupný symbol. Preto vznikli sušiace sa ponožky, preto tenisky členov rodiny a preto aj tohtoročný vizuál postavený na napodobňovaní vzorov a odovzdávaní skúseností. Pri takomto vizuále by asi bolo zbytočné, aby si aj mama a dcéra natierali penu na holenie a otec so synom dávali nátačky… ;-))“

… aby naša radosť bola úplná!