Prípravy osláv Dňa rodiny 2019 v Banskej Bystrici

posted in: Deň rodiny 2019 | 0

Môže sa to zdať rýchlo, ale ďalší rok ubehol… Organizačný tím sa opäť dal dokopy a vyzerá to zatiaľ sľubne, že tento rok oslávime v Banskej Bystrici Deň rodiny v sobotu, 18. mája 2019 v Parku pod Pamätníkom SNP tradičným podujatím.  Otvorenie osláv bude v piatok, 17. mája večernou svätou omšou o 18:00 v kostole sv. Františka Xaverského (Kapitula), ktorú bude celebrovať otec biskup banskobystrickej diecézy, Marián Chovanec.

Hlavný program osláv plánujeme v sobotu 18. mája formou otvoreného podujatia pod holým nebom s hrou a atrakciami pre celé rodiny v čase od 10:00 do 16:30, ktorý bude sprevádzaný hudobnou a tanečnou produkciou. Vystúpia detské folklórne súbory Prvosienka a Radosť, tanečné štúdio Brishka, hudobná škola Yamaha, predstavenie zahrá Divadielko z klobúka a predstavíme aj úplne novú banskobystrickkú detskú kapelu Maya Gal Hanna s pesničkami z ich debutového CD „Slon“.

Záverečná svätá omša za rodiny bude odslúžená v kostole sv. Michala Archanjela na Fončorde v nedeľu, 19. mája o 11:00 hodine.

Tento rok nás oslovila téma „včelích rodín“. Včely sú usilovné, pracujú pre druhých – prakticky bez nároku na odmenu, majú dobrú orientačnú schopnosť, vedia kam sa majú vrátiť, dobre komunikujú – a to len neverbálne.  Včelstvo (rodina) sa vždy tvorí okolo kráľovnej, bez ktorej by nikdy vôbec nebolo…

Informácie budeme rozširovať!